Czym różni się osłona na statyw Fodero Strong od wersji Light?

list W: artykuły

 Osłona na statyw Fodero STRONG czy LIGHT ?
Jaki model wybrać?

W naszej ofercie posiadamy osłony na statywy oświetleniowe i kolumnowe w dwóch wersjach: STRONG oraz LIGHT. W tym artykule przedstawimy Państwu  podstawowe różnicę pomiędzy naszymi produktami, które pomogą podjąć decyzję o wyborze.

 

OSŁONA NA STATYW FODERO STRONG


Fodero STRONG to osłony, które posiadają specjalnie zaprojektowane, dodatkowo wzmacniane nogi. Zostały one wykonane w taki sposób, aby osłona była o wiele bardziej wytrzymała i nie ulegała szybkiemu zniszczeniu.

Jakie są plusy i minusy osłony w wersji STRONG?

Plusy

+ Nogi osłony STRONG zostały wykończone dodatkową gumą, która zapewnia lepszą przyczepność osłony do podłogi. Nałożony materiał bezpośrednio na statyw powoduje mniejszą stabilność statywu, szczególnie na śliskich nawierzchniach sal bankietowych.

+ Osłona nie brudzi się w miejscy, w którym dotyka podłoża i nie ulega szybko uszkodzeniom mechanicznym z powodu tarcia. Z powodzeniem może być stosowana na ziemi, betonie oraz nie grozi jej zamoczenie wylanym płynem na podłodze. Osłon nie STRONG nie trzeba tak często poddawać czyszczeniu.

+Nogi w osłonach STRONG celowo są delikatnie większe, aby noga statywu nie dotykała w żadnym miejscu białego materiału. Dlaczego zostały tak wykonane? Noga jest to miejsce, w którym materiał jest poddawany największym naprężeniom, przez co może najszybciej się zniszczyć. Jest to najbardziej wystający element na stanowisku muzycznym, o które często uczestnicy wydarzenia przypadkowo uderzają. Wzmacniany materiał zapobiega szybkiemu brudzeniu również od obuwia.

Minusy

- Wzmocnienia na nogach osłony sprawiają, że materiał nie przylega idealnie do podłoża przy dole statywu, więc z perspektywy podłogi widoczne będzie okablowanie i lampa podświetlająca statyw. Z perspektywy stojącego uczestnika wydarzenia nie jest to widoczne. Osłona naciągnięta na wysokość minimalną i przy szerokim rozstawie  nóg bardziej przylega do ziemi, lecz przy maksymalnym rozciągnięciu materiału i małym rozstawie nóg statywu łuk jest większy, ze względu na pracę materiału. 

Osłony na statywy Fodero Strong
Wygląd osłon wzmacnianych typu STRONG

 

OSŁONA NA STATYW FODERO LIGHT

Osłona Fodero LIGHT powstała z myślą o osobach, którym zależy, aby materiał, jak najbardziej przylegał do ziemi i ukrywał wszystkie przewody i rzeczy stawiane pod statywem. Osłony LIGHT powstały z myślą o użytkownikach, którym zależy na jak najlepszym dopasowaniu do podłoża nałożonej osłony. 

Jakie są plusy i minusy osłony w wersji LIGHT?


Plusy

+ Osłona zasłania dokładnie dół statywu dzięki specjalnemu wyprofilowaniu materiału chroniącego brzeg.
+ Materiał ukryje wszystkie rzeczy pozostawione pod statywem

Minusy

- Materiał będzie ulegał szybszemu zniszczeniu
- Wymagane będzie częste czyszczenie osłony
- Nie będzie możliwe stosowanie osłon na imprezach plenerowych i na bardzo brudnym i ostrym podłożu

PORÓWNANIE OSŁON STRONG oraz LIGHT

Osłona na statyw w wersji
BASIC STRONG
Osłona na statyw w wersji
BASIC LIGHT
STRONG BASIC LIGHT BASIC


Czym różni się osłona SMOOTH od BASIC?


Zarówno osłony wzmacniane STRONG i LIGHT są dostępne w dwóch wersjach bezszwowej SMOOTH oraz BASIC wykonanych z dwóch kawałków materiału połączonych elastycznym szwem. Różnice zostały przedstawione na poniższym rysunku. Osłona SMOOTH w porównaniu do wersji BASIC, jeszcze ładniej się układa i po podświetleniu szew nie jest widoczny, dzięki czemu ładniej rozprasza światło. 

 

Osłony na statyw w wersji BASIC 

 Osłona Fodero
STRONG BASIC
 Osłona Fodero
LIGHT BASIC
 

Osłony na statyw w wersji SMOOTH 

 Osłona Fodero
STRONG SMOOTH
 Osłona Fodero
LIGHT SMOOTH
  pokrowiec light graffika smooth .jpg

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym zebraliśmy większość opinii i zdjęć przesłanych przez naszych klientów i oczywiście do zakupów w naszym sklepie.

 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Masz już konto w naszym sklepie ?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło